Schaubmarov Mlyn

Dňa 04.05.2018 (piatok) sme trieda I.C šli na exkurziu a zážitkové učenie k Schaubmarovmu mlynu v Pezinku. Čakal nás tam všestranný a zaujímavý program.
Na začiatku si pre nás pripravila pani Ľubica Noemi, remeselníčka a výtvarníčka- tiež absolventka EL, ukážky z jej nezvyčajného povolania pradenia – mali sme možnosť vidieť, ako sa pripravujú a spracuvávajú rôzne druhy a typy priadzí na kolovrátku. Rozprávali sme sa o remeselníctve na Slovensku a vo svete a o dôležitosti umenia a jeho rozvoja. Všetko nám bolo ochotne vysvetlené.

Potom sme mali prehliadku samotného mlyna, kde sme sa dozvedeli, že Schaubmarov mlyn je jediný kompletne zachovaný mlyn na Slovensku a vzácna historická a technická pamiatka, poučili sme sa o vývoje
mlynárstva v malokarpatskej oblasti a o živote v tomto priemysle. Súčasne sa mlyn (okrem iného) používa ako galéria moderného výtvarného umenia a dizajnu.

Na konci nám porozprával šéfkuchár Michal Kordoš (absolvent EL) o zdravej strave a v tomto duchu sme si celá trieda pripravili výbornú polievku pred odchodom. Počas celej exkurzie vládla príjemná a zábavná
atmosféra, ako sa patrí, a všetci sme si odniesli krásne zážitky.

(Text napísala Jessica Olivia Kleinová z 1.C .)

[Best_Wordpress_Gallery id=“133″ gal_title=“SchaubmarovMlyn“]

Zdieľať: