Galéria - Súťaže

Olympiáda v nemeckom jazyku /15. február 2024/

Dňa 15. 2. 2024 sa naše študentky Natália Kráľová (1.C), Laura Botková (3.C) a Timea Trnckócyová (4. B) zúčastnili na Krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku na Gymnáziu Bilíkova a mali úspech. Natália získala tretie miesto v kategórii 2A a Timea druhé miesto v kategórii 2B. Všetkým zúčastneným ďakujeme a srdečne blahoželáme k umiestneniu.

Olympiáda v nemeckom jazyku /18. január 2024/

Srdečne blahoželáme! Vo štvrtok 18. januára sa konalo na Súkromnom Gymnáziu MERCURY okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Evanjelické lýceum reprezentovali 4 študentky, a to Alica Bahnová z I.B , Natália Kráľová z I.C, Hana Hukelová zo 4.A a Timea Trnkócy zo 4.B triedy . Máme obrovskú radosť, keďže Natália a Timea postúpili na krajské kolo ONJ. 15.2.2024 sa uskutoční krajské kolo olympiády na nemeckom bilingválnom gymnáziu Bilíkova, kde našu školu zastupujú  Natália za kategóriu 2A a Timea za kategóriu 2B. Všetkým dievčatám gratulujeme a prajeme veľa úspechov …

Olympiáda v anglickom jazyku /17. január 2024/

V stredu, 17. januára, sa na Strednej priemyselnej škole elektronickej uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku pre školy z Petržalky. Naša študentka, Karolína Bošiaková, ktorá postúpila zo školského kola, súťažila v kategórii 2C2 a umiestnila sa na skvelom treťom mieste. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj do krajského kola, ktoré ju čaká 14. februára.Na súťaži ju sprevádzal pani profesorka Freudenberg, ktorá bola aj súčasťou poroty.

On Wednesday, January 17, 2024 the Strednej Priemyselnej Školy Elektrotechnickej held the district round of the English Olympics. This was a competition for different schools around the Petražalka area. Many schools held a local round, beforehand, at their own school and sent the best students to this district round. One of our own students, Karolína Bošiaková, was chosen to advance from our school round of the English Olympics, which took place back on November 23rd. She went on to compete at the 2C2 language level in the district round. Professor Freudenberg accompanied Karolína at the district round as one of the judges.

Congratulations to Karolína who received 3rd place at the district round!! The regional round for the Bratislava English Olympics will take place around February 14th.Thank you to all of our students who signed up and competed in any part of the English Olympics whether at the local or district levels.

The Shakespeare Memorial Competition /11. december 2023/

On Monday 11.12.2023, from the English Department, we sent 2 students (Oliver Rejda and Jerguš Pribula) to the Shakespeare Memorial Competition hosted by 1.Súkromné Gymnázium in Bratislava.
This event took place at SND by Eurovea, and the students were escorted by Professor Freudenberg (who was one of the judges at the competition).
There were over 70 students from schools all over Slovakia (Middle School or High School) competing in 6 different categories. The students had to recite a prose or poem from an English-speaking author.
Well done contestants!

Návraty poézie a cenu Andreja Sládkoviča /13. október 2023/

Dnes zožala obrovský úspech študentka Ninka Žiláková z 3.B
Prvýkrát v histórii Evanjelického lýcea sa umiestnila na 1. mieste v CELOSLOVENSKOM kole recitačnej súťaže Návraty poézie a cenu Andreja Sládkoviča.
Veľmi sa tešíme !

Športové hry evanjelických škôl /8.-9. jún 2023/

V dňoch 8. a 9. júna sa naši športovci z Evanjelického lýcea zapojili do Športových hier evanjelických škôl v Badíne, kde súťažili v troch športoch. V pingpongu sme sa po prvom dni umiestnili na 3. mieste. Vo volejbale mix sme v semifinále prehrali s favoritom a tak sme skončili tiež na 3. mieste. A naši futbalisti sa umiestnili po napínavých posledných dvoch zápasoch na 1. mieste. Blahoželáme🏆🏆🏆

Stredoškolská liga ultimate freesbee /19. máj 2023/

Dňa 19.5.2023 sa v areáli FTVŠ pod mostom Lanfranconi konalo prvé kolo stredoškolskej ligy ultimate frisbee.
Naši žiaci si z nej odniesli 3.miesto. Blahoželáme

Nitrianska lutna 2023 /26. máj 2023/

Náš talentovaný žiak, Šimon Bosák, vyhral 1. miesto v súťaži Nitrianska Lutna 2023 v sólovom klasickom speve. Srdečne blahoželáme 🎉🎉🎉

Krajské kolo orientačného behu v Pezinku /5. máj 2023/

Minulý piatok 5.5. 2023 sa uskutočnilo krajské kolo orientačného behu v Pezinku. Naši žiaci – Damián Dojčár, Daniel Dokupil, Natália Ježíková a Lucia Šipošová – hrdo hájili farby našej školy. Všetkým gratulujeme za skvelé umiestnenie a obzvlášť Lucke za vynikajúce prvé miesto v kategórii študentiek

Celoslovenské kolo Biblickej olympiády /28. apríl 2023/

28. apríla 2023 prebiehalo celoslovenské kolo Biblickej olympiády v Prešove na Evanjelickej spojenej škole.
Naše lýceum zastupovala žiačka z 2.C. – Dorothea Gréta Szabó, ktorá sa zúčastnila súťaže v sprievode spirituálky EL ThDr. Ingeborg Pavlovičovej, PhD.
Dorothea Gréta Szabó sa umiestnila na krásnom 3. mieste, k čomu jej blahoželáme.

Michal Šimon Hradský opäť úspešný /20. apríl 2023/

Michal Šimon Hradský (IV.A), spolu s kolegom a hudobnou pedagogičkou (Mgr. Art. Mária Blesáková), získal v celoslovenskej súťaži Schneiderova Trnava v štvorručnej hre na klavíri všetky ocenenia:
– Zlaté pásmo
– Víťazi 4. kategórie
– Najlepšia interpretácia skladby S. Rachmaninov : Barcarola.
Tešíme sa z úspechu nášho žiaka!

Okresné kolo v orientačnom behu /19. apríl 2023/

Dňa 19. 4. 2023 sa naša škola zúčastnila okresného kola v orientačnom behu.
 
V kategórii SŠ sa chlapci umiestnili:
Daniel Dokupil 1. miesto
Damián Dojčár 3.miesto
 
V kategórii SŠ sa dievčatá umiestnili:
Lucia Šipošová 1. miesto
Natália Ježíková 3. miesto
 
Týmito vynikajúcimi výsledkami naši žiaci postúpili do krajského kola.

Krajské kolo SŠ v bedmintone /12. apríl 2023/

Dňa 12.4.2023 sa žiaci našej školy Viktor Matz, Dušan Doboš, Júlia Fialová a Simona Jančigová zúčastnili krajského kola SŠ v bedmintone.
Chlapci sa spomedzi trinástich zúčastnených škôl umiestnili na vynikajúcom 3. mieste. Srdečne blahoželáme !

1. miesto v Krajskom kole SOČ

Gratulujeme našej štvrtáčke Miriam Stanovskej za 1. miesto v Krajskom kole SOČ v odbore Biológia a jej postupe do celoštátneho kola.
Tiež gratulujeme aj Viktórii Yatsenyak a Michalovi Bilíkovi za účasť na Krajskom kole SOČ.

Tall Tale Telling competition /April 5, 2023/

On April 5th, our student Peter Klein competed against students from across Bratislava in a Tall Tale Telling competition. In the competition’s first round, Peter was asked to create and present his own „Tall Tale“– a story that relies on exaggerated characters and events to entertain an audience. Following this, he was shown a picture of a made-up creature and asked to create a backstory about the image, which he then shared with the judges. Peter’s remarkable creativity, public speaking ability, and above all strong command of the English language helped him to earn first place in the „advanced“ category of the competition! Congratulations Peter.

3. miesto na krajskom kole medzinárodnej dejepisnej súťaže /5. apríl 2023/

V stredu 5.4.2023 sa tím Evanjelického lýcea v zložení Ján Kolár, Ambróz Šulej a Jakub Valentík zo IV.B umiestnil na krásnom treťom mieste krajského kola medzinárodnej dejepisnej súťaže v náročnej konkurencii ďalších 14 gymnázií bratislavského kraja (s teoretickou možnosťou postupu do finále). Chlapcom srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy 🙂

Okresné kolo vo florbale /3. marec 2023/

Dňa 3.3.2023 sa naše žiačky zo zmiešaných ročníkov zúčastnili okresného kola vo florbale s umiestnením na krásnom 3. mieste. K úspechu gratulujeme a prajeme mnoho dalších pozitívnych výsledkov !

Okresné kolo vo volejbale /1. a 2. marec 2023/

V dňoch 1.3 a 2.3 sa naši študenti zo zmiešaných ročníkov zúčastnili okresného kola vo volejbale. Študenti obsadili prvýkrát v histórii školy druhé, strieborné miesto vo volejbale mix muži/ženy.
Bezproblémovo vyhrali celú skupinu a až v záverečnom, finálovom zápase podľahli GYMPABA, v ktorom tíme bolo súčasťou niekoľko profesionálnych extraligových hráčiek.
Gratulujeme k veľkému úspechu a želáme mnoho ďalších úspechov!

Best in English /január 2023/

Nesmierne nás tešia výsledky našich žiakov v medzinárodnej súťaži Best in English. Súťaže sa zúčastnili 22 779 študentov, 702 škôl z 34 krajín.
Menovite by sme chceli vyzdvihnúť úspech týchto študentov:
Andrej Rusjakov V.B – vo svete skončil 129. zo 22 779 studentov
Peter Martin Klein IV.C – špeciálna kategória (pobyt v anglicky hovoriacej krajine) – vo svete skončil 13. zo 436 študentov.
Evanjelické lýceum sa umiestnilo na 13. mieste na Slovensku a 84. mieste vo svete zo 702 škôl.

Olympiáda v ruskom jazyku /19. január 2023/

Dňa 19.1. 2023 sa na našej škole uskutočnila historicky po prvý krát olympiáda v ruskom jazyku. Zúčastnilo sa jej 9 študentov. 3 z 2.B a 6 z 3.B. Z 1. kola- t. j. písomnej časti postúpili 4 študenti do 2. kola, do ústnej časti, ktoré sa konalo 23.1. 2023.
Výhercovia:
1. Matea Slavik, 3.B
2. Martin Zachorec, 3.B
3. Matej Horný, 3.B
Výhercom gratulujeme a ďakujeme za účasť.
Zodp. vyučujúci: Mgr. Ľubica Novysedláková, Mgr. Marta Benčíková.

Štrba Race 2022 /5. október 2022/

Dňa 5. 10. 2022 sa žiaci našej školy, Evanjelického bilingválneho lýcea v Bratislave, zúčastnili prvých otvorených majstrovstiev Slovenskej republiky v prekážkovom behu stredných škôl, ktorý sa odohral na Štrbskom plese pod názvom Štrba race 2022. Dve študentky a dvaja študenti z 3. A si v ňom zmerali sily s viac ako tristo študentmi z celého Slovenska a reprezentovali našu školu, ako jeden zo sedemdesiatich deviatich tímov.
Naši reprezentanti na trati dlhej dva kilometre si museli poradiť s pätnástimi prekážkami, ako napríklad beh do zablateného svahu, či preskakovanie drevených klád alebo hod oštepom. A hoci sa im nepodarilo tento rok umiestniť, kvôli zraneniu jedného z našich študentov, všetci štyria s hrdosťou tieto preteky dobehli až do cieľa. Dali do toho všetko, aby hájili dobré meno školy.
Športu zdar!