Galéria - Rôzne

Krabice požehnania /27. októbra 2022/

V posledný deň pred jesennými prázdninami, 27. októbra 2022, prišlo z Martina auto s hlavným koordinátorom humanitárnej pomoci na Ukrajinu Bevanom Steinom.
ECAV vyhlásila projekt v spolupráci s Evanjelickou cirkvou na Ukrajine od októbra 2022 ako celoslovenskú zbierku s názvom „Boxes of blessing“ (Krabice požehnania). 1 box bol určený pre 1 rodinu ( stará mama, mama a 2 deti) na obdobie 1 mesiaca.
Cieľom projektu bolo obdarovať 300 rodín, ktorí žijú vo vojnou zmietaných oblastiach v Černihive a v okolí Charkova konkrétnymi produktami, ale aj sprievodným povzbudzujúcim slovom, modlitbou…
Zberným miestom sa stalo aj naše Evanjelické lýceum, ktoré tak mohlo hrdo odovzdať 19 krabíc.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, CZ Legionárska (10), CZ Petržalka(2), CZ Senica -Čáčov (1), EZŠ Palisády(1) a nášmu Lýceu (5), ktorí prispeli do zbierky.
Ďakujeme pani tajomníčke Jane Majlingovej, spirituálke Ingeborg Pavlovičovej, všetkým triednym učiteľom a pedagógom, ktorí motivovali našich študentov a našim študentom, 1C2 skupine za veľmi rýchle balenie do krabíc a krúžku, ktorého členovia pomáhali naložiť auto a sú na fotkách.
ĎAKUJEME!!!