Galéria - O škole

Elvik 2023 /27. - 29. 9. 2023/

Naši prváci strávili posledné dni septembra spoločným „Hangoutom“ na Elviku v Častej. Mali možnosť lepšie sa spoznať a budovať vzťahy počas rôznych hier a športov, ale aj len tak vo voľnom ćase. Neminuli ich ani nabité večerné programy a opekačka, kde sme si namiesto špekačiek robili s’mores. Celý Elvik sa niesol v duchu hangoutu, ktorý zažil Zacheus, keď ho Pán Ježiš zavolal dolu zo stromu a k spoločnému stolu.

DofE oceňovanie /4. máj 2023/

Vďaka splneným cieľom v troch oblastiach (talent, šport, dobrovoľníctvo) a zvládnutí expedícií mohli byť naši študenti ocenení v svetovo uznávanom programe.
Ema Sláviková – strieborná úroveň, Milan Majtán, Ema Angyalová, Eliška Zsilleová – bronzová úroveň
Ďalší úspešní dofáci:
Júlia Fialová, Emma Sotáková, Laura Lancošová,Petra Tóthová Viktória Yatsenyak, Alex Yatsenyak, Magdaléna Hrušovská 

Spirit Day - "Dream Job" /4. máj 2023/

Dnes, 4. mája 2023 sme opäť nadviazali na tradíciu z minulosti a zorganizovali Spirit Day na tému „My Dream Job“. Žiaci a učitelia, ktorí sa rozhodli zapojiť, predstavili svoje vysnívané povolanie cez svoj outfit.

Lyžiarsky výcvik /29.1. - 4.2. a 5.2 - 10.2.2023/

            Na Evanjelickom lýceu, okrem angličtiny a rôznorodých predmetov, máme taktiež aj veľmi zaujímavé aktivity. Čakal nás nezabudnuteľný zážitok, stredoškolský lyžiarsky zájazd.  Tento rok mali príležitosť zúčastniť sa lyžiarskeho kurzu, prváci v termínoch 29.1. až 4.2. a druháci v termínoch 5.2. až 10.2.2023.

             Kvôli pandémii a opatreniam, bola táto tradícia pozastavená, ale znovu ožila a s ňou vznikli aj nezabudnuteľné spomienky. Aj keď situácia a podmienky neboli vždy najpriaznivejšie, lyžiarsky zájazd, bol presne to, čo sme si pod týmto názvom predstavovali a splnil všetky naše očakávania. Tento pobyt nám milí učitelia obohatili aj príjemným výletom do Tatralandie, kde sme si mohli oddýchnuť po náročných dňoch lyžovania. Naše dni neboli plné len lyžovania, ale aj rôznych súťaží a aktivít. Najviac sa nám páčila súťaž o najkrajšiu fotku, kde sme skupinovo pózovali so spolužiakmi a snažili sme sa vytvoriť čo najzaujímavejšie pózy, pri ktorých sme sa nie raz s chuťou zasmiali. Lyžiarsky sme si náramne užili aj kvôli veľmi vydarenému počasiu, pretože často svietilo slnko a spríjemňovalo nám deň na svahu. Príjemní neboli, len spolužiaci a učitelia, ale aj personál a ostatní návštevníci hotela, ktorí sa s nami s chuťou zasmiali a ochotne nás podporili v našom spontánnom, tanečnom výkone pred lanovkou.

          Lyžiarsky zájazd by sme vrelo odporučili každému, kto chce s úsmevom spomínať na zlaté, nezabudnuteľné, stredoškolské časy.

Prvé DofE ocenenie /9. marec 2023/

Naše prvé úspešné dofáčky získali ocenenie. Poctivo si plnili šesť mesiacov aktivity v oblasti športu, talentu a dobrovoľníctva. Taktiež si naplánovali a prežili expedíciu v prírode. Prešli BRONZovou úrovňou a získali medzinárodne uznávaný certifikát a ocenenie vojvodu z Edinburgu DofE). Srdečne gratulujeme!

Deň otvorených dverí /7. december 2022/

Pozrite sa spolu s nami ako to vyzeralo na prvom po-pandemickom Dni otvorených dverí na našej škole.

Stretnutie po 15tich rokoch / 11. november 2022/

Naši absolventi, (2002-2007), trieda pani učiteľky Mgr. Judity Palenikovej, mala 11.11. 2022 stretnutie po 15 rokoch.

Začali ho vo svojej bývalej triede č.6 a opäť zasadli do školských lavíc.

Navždy sa zachová... / 2022-2023/

Prinášame Vám niekoľko momentiek zo stužkových slávnosti našich tohtoročných maturantov.