Wir waren in GRAZ! : )

Graz sa nachádza v prenádhernom Štajersku (die Steiermark).

Žiaci 2. ročníkov EL sa zúčastnili dňa 11.októbra 2017 jednodňovej exkurzie druhého najväčšieho rakúskeho mesta. Náš bohatý program sme začali  prehliadkou zámku Eggenberg (od roku 2002 je zapísaný v zozname UNESCO). Jeho stavba vychádzala zo špeciálneho matematického programu, ktorého cieľom bolo vytvoriť zámok predstavujúci architektonický odraz vesmíru. Čísla 52, 24, 365, 7, 42, 31 boli dôležitou súčasťou pri vytvorení tejto výnimočnej stavby. Počas celého dňa sme mali nádherné počasie, ktoré sme si vychutnávali v zámockej záhrade plnej pestrých jesenných farieb.

V poobedňajších hodinách sme pokračovali pešou prehliadkou mesta, obdivovali sme Hodinovú vežu na Schlossbergu, odkiaľ sme mali výhľad na celé mesto.

Verím, že sa nám aj prostredníctvom krátkej exkurzie podarilo osloviť študentov, zvýšiť u nich záujem o nemecký jazyk.

(Text napísala p.p. Šebáňová.)

[Best_Wordpress_Gallery id=“99″ gal_title=“Graz2017″]

Zdieľať: