Lingvafest (Bratislava žije jazykmi!)

Piatok 28.septembra 2018 Bratislava žila jazykmi.

Žiaci tretieho ročníka EL sa zúčastnili jazykového festivalu LingvaFest 2018.

Toto veľkolepé podujatia sa konalo na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Naši študenti mali možnosť vybrať si z naozaj pestrého a atraktívneho programu. Mohli spoznať desiatky jazykov v krátkych minilekciách. Nasledovné jazykové rýchlokurzy boli v ponuke: Esperanto, Rómčina, Hindi, Francúzština, Bieloruština, Slovenský posunkový jazyk, Nemčina pre pokročilých, Možnosti štúdia gréčtiny na SK, Toki pona, Hebrejčina (po anglicky), Užitočné appky na učenie sa jazykov, Ruština, Klingónčina (po anglicky), Ruština, Írčina (po anglicky).

Záujem bol mimoriadne veľký. Tlmočilo sa simultánne, bol aj Mini-kurz tlmočenia z češtiny (nielen) pre deti a mládež.

Prednášky na zaujímavé témy prezentovali významní jazykovedci a odborníci aj zo zahraničia. Najzaujímavejšie napríklad boli:

  • Úvod do tajov posunkového jazyka
  • Discovering English with Leonard Cohen
  • Ekológia a prekladateľstvo? Greentranslators

Výstavné stánky,  iHRYsko: kde si mohli zahrať rôzne stolové hry – alebo sa dokonca naučiť hrať nejaké nové. Pozornosť bola venovaná (ako inak) najmä jazykovým hrám.

[Best_Wordpress_Gallery id=“151″ gal_title=“lingvafest“]

 

Zdieľať: