iBobor 2016 (Juniori a Seniori)

Ako to už býva zvykom, aj v novembri tohto školského roka sa školy z celého Slovenska zapojili do medzinárodnej informatickej súťaže iBobor, na Slovensku organizovanej Katedrou základov a vyučovania informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.

 

Súťaž prebieha v piatich kategóriách, pre každú z nich je vyhradený jeden deň. Spravidla sú prví súťažiaci Juniori (teda prváci a druháci na stredných školách) a v utorok súťažia Seniori (tretiaci a starší zo stredných škôl). Mladší žiaci (Kadeti, Benjamíni, Bobríci) potom súťažia nasledujúce tri dni.

 

Juniori a seniori dostali 15 otázok, na vyriešenie a zodpovedanie ktorých mali 40 minút. V prípade, že zadali nesprávnu odpoveď, strácali body, ak neodpovedali, nič sa neudialo. Všetci tak začínali so štartovným počtom bodov 20, a tiež to v princípe znamená, že v tejto súťaži sa neoplatí veľmi tipovať. Maximálny počet bodov, ktorí mohli súťažiaci získať, bol 80.

 

Na lýceu sa do súťaže v kategórii iBobor zapojilo 24 Juniorov a 22 Seniorov. Medzi úspešných riešiteľov sa zaradili, ak získali aspoň 50 bodov. Vo výsledku tak máme 3 úspešných riešiteľov v kategórii Junior a až 8 úspešných riešiteľov v kategórii Senior. Z výsledkov sa, samozrejme, tešíme. 🙂

 

Presné mená uvedieme neskôr, až to bude oficiálne potvrdené aj vyhlasovateľom súťaže.

 

Prikladáme ešte dva grafy, na ktorých môžete vidieť koľko súťažiacich v oboch kategóriách získalo jednotlivé počty bodov (a že stať sa úspešným riešiteľom nie je až taká samozrejmosť). 🙂

 

jun16rozdb sen16rozdb

 

A ešte niekoľko záberov zo súťaže:

[Best_Wordpress_Gallery id=“28″ gal_title=“ibobor“]

 

(Napísala Veronika Dropčová.)

Zdieľať: