Humanitárna zbierka pre Ukrajinu

Milí žiaci, kolegyne a kolegovia,

v súvislosti s vojnou na Ukrajine a utečeneckou krízou sa aj naše Evanjelické lýceum rozhodlo zapojiť sa do humanitárnej zbierky základných potravín a drogérie.

Vami zakúpené produkty z doleuvedeného zoznamu prosíme, aby ste priniesli do priestoru pred modlitebňu (prízemie školskej časti budovy) kde ich od Vás prevezmú naši ochotní dobrovoľníci.

Zbierka bude prebiehať od 31. marca 2022 do 6. apríla 2022, vrátane.

Všetkým ochotným darcom vopred veľmi pekne ďakujeme.


Mgr. Mária Radúchová,

riaditeľka Evanjelického lýcea


ZOZNAM ZBIERANÝCH VECÍ (prosíme Vás, aby ste nanosili nič mimo tohto zoznamu):

🥫 trvanlivé potraviny, najmä: pohánka, proso, krúpy, bulgur, sterilizované uhorky, kukurica, hrášok, mrkva, cvikla, kakao, nutela, med, ovsené vločky, cereálie, čierny a zelený ča, vajíčka, malé vody, mäsové, rybacie a bezmäsité konzervy, paštéty, omáčky na cestoviny, džemy (nie domáce), olej, cukor, soľ, kečup, paradajkový pretlak, horčica, instantné polievky a iné jedlá, polotovary v konzerve, cestoviny, bezlaktózové mlieko, umelé sladidlá, bezlepkové a diabetické potraviny, sladkosti pre deti, korenie, vegeta, trvanlivá smotana, pečenie, ovocné kompóty

🥐 dlhotrvanlivé sladké pečivo a croissanty (7days), piškóty

🍎 ovocie – banány, citróny, jablká, pomaranče, balené hrozno, sušené ovocie a orechy

🥕 zelenina – zemiaky (menšie balenie), cesnak, cibuľa, mrkva

🧴 hygienické potreby – deodoranty dámske aj pánske, žiletky, peny na holenke, telové mlieka, krémy (na tvár, na ruky), pleťové vody, kondicionéry, vlasové oleje, hrebene, vatové tampóny, vatové tyčinky, zubné nite voda po holení, tampóny a intímky, sprchové gély, tekuté a tuhé mydlá,  šampóny, toaletný papier, ženské vložky, zubné kefky 

🧼 drogéria – menšie pracie prášky, jar, čistiace prostriedky, hubky a handričky, sáčky na smeti, mikroténové sáčky

🧺 uteráky, utierky na riad

🧒 deti – detské výživy, sunar a iné mlieka, kojenecké fľaše, cumlíky, plienky , krémy a olejčeky na zapareniny, bepanten, detské mydlá a krémy, zubné kefky a pasty,


Zdieľať: