Girl’s day 2016

Naše baby boli aj v tomto roku (áno, pár z nich bolo aj v minulom roku) súčasťou akcie s názvom “Girl’s day“. Cieľom tohto podujatia je prilákať viac žien do sveta IT a preto nás veľmi potešilo, že od nás šlo 18 mladých žien do siedmich rôznych firiem v rámci Bratislavy.

A tu sú ich fotky a dojmy:

ESET

Do Esetu zablúdili tri druháčky -Lucka, Rebeka a Radka a jedna štvrtáčka – Nika. Dojmy sú takéto:

Rebeka: Bolo to dobré, myslím že sme sa všetky dosť naučili, hovorili nám z jednotlivých oddelení o ich robote a ako sa k nej dopracovali, čo bolo povzbudivé, lebo tam bola aj teta čo vyštudovala pschológiu a programovanie sa naučila úplnou náhodou. Bolo tam dosť momentov kedy sme sa na seba navzájom pozreli že ani jedna netušíme o čom hovoria ale inak sme si to užili :).

Radka: Mne sa ten deň veľmi páčil a táto akcia naozaj splnila svoj účel. Začala som IT oblasť vnímať úplne inak a musím povedať, že som ju po štvrtku zaradila na  môj pomyselný zoznam možností kam po strednej tak uvidíme ? Aj celková prezentácia firmy bola super a na úrovni, takže ja som veľmi spokojná.

No a Nika prišla s kúsok iným pohľadom: Maju pekne priestory, obrovske, velmi dobre vybavene. Maju tam take tie relaxacne miestnosti s pingpongom, stolnym futbalom, miniposilkou, alebo len take na sedenie. Z vacsiny miestnosti maju nadherny vyhlad. Co sa tyka zamestnanych ludi, tak je tam velmi malo dievcat. My sme mali program s niektorymi z nich … vraveli, ako ich zenie dopredu to, ze nemusia ziadat ziadneho muza o pomoc, ze su sebestacne, stastne, silne a nezavisle. Stazovali sa na predsudky voci zenam v IT, ze je to nefer, ze ich beru za menejcenne a hlupe a ze ich naplna ked nejakemu muzovi ukazu, ze to tak nie je. Myslim si, ze to takto v momentalnej IT spolocnosti nevyzera. Zamestnani chalani boli super, niektori boli milsi, aj nam nieco povedali a niektori tam sedeli v teplakoch a kapucni a kodili, co sa mi dost pacilo. ?Ked sme mali program s dievcatami, tak nam vacsinou povedali aku skolu vystudovali, na akom poste su teraz a co sa im v ESETe paci. Ako pohostenie sme dostali banany, keksiky, a dzusy, ale take tie drahe s duzinou, nie lacne. ?Taktiez kazda z nas dostala pero, zapisnik, igelitku, take tie snurky na kluce a USB, vsetko s logom ESETu. Moje USB bolo hrdzave. ?

received_1173250479375098 1

AT&T

V tejto firme boli dve naše tretiačky – Zuzka a Lenka. Dozvedeli sme sa, že dostali celkom super darčeky…? A Zuzka poslala aj tento celkom slušne dlhý a pekný report: Tento rok som sa rozhodla zúčasniť medzinárodnej super-duper akcie Girl’s day. Ako typický konzument americkej popkultúry som vedela čo to o AT&T ale ani vo sne by ma nepadlo, že funguje aj v našej malebnej republike. Bolo to pre mňa podstatne príjemne prekvapivým zistením a rozhodla som sa dozvedieť viac. V pobočke, ktorú sme navštívilli v Bratislave nás privítali dve usmievavé baby a hneď sme vedeli, že to nebude úplne odveci. Veď medzi babami je to ako doma. Predstavili nám firmu aj seba. Ženy ženám dodali trochu odvahy nezatvárať dvere informatike a technológiám. Mali sme možnosť pýtať sa otázky – ktorú sme aj patrične využili. A pri po vynikajúcom občerstvení nám už len zostalo nebáť sa aj naďalej zostať geekom v sukni s poéziou vo vrecku. 

No a pár fotiek z toho dňa:

Group-in-Slovakia-with-Daniela-and-Laquita-laughing IMG_7578 Girls-in-Slovakia-3

DELL

Do Dellu zavítala naša tretiačka Judita. Jej dojmy sú takéto: Tak som rada, ze som to absolvovala. Fajn bolo, ze zamestnankyne, ktore sa nam venovali nam povedali ako sa do tej firmy -dell dostali (btw ani jedna nechcela studovat informatiku). Dalsie fakty, udaje, ktore nam zdelili boli celkom vecne a uzitocne informacie. Boli tam styri studentky VS-fitky a nam trosku povedali o tom ako sa im tam studuje. 
PHOTO_20160428_145112 PHOTO_20160428_162058

Garwan Consulting

Túto firmu navštívili baby z najvyššieho – piateho ročníka, a to Nela, Petra a Kika. Verím tomu, že sa im páčilo, podľa fotiek mali postarané o dobrú zábavu. A Nela zároveň dodala, že  páčilo sa mi že to bolo také malé a komorné,  len pár dievčat, teda sa mohli venovať každej zvlášť podľa potreby. Páčilo by sa mi  viac ale, keby aj rozprávali o samotnom štúdiu it nielen o práci v tomto odbore. A super bol obed.

20160428_132335 DSC_1002-1 DSC_1007 DSC_1026 DSC_1030

IBM

Baby – druháčky Zuzka, Dia a Julka, ktoré sa v tento deň ocitli v IBM, mi poslali jednoznačne najheslovitejší report. Vyberám z neho pár kúskov a fotiek zároveň:

Veľký zážitok. ?

Hodina učenia sa.

Zmena hesla na wifi router.

Veľká kopa ľudí.

IMG_0293-e1464032460826 IMG_0266-e1464032514553 IMG_0276-e1464032561315

WebSupport

V tejto firme sa ocitla naša štvrtáčka Suzie. Jej dojmy sú takéto: …bolo to dosť zaujímavé.

A čo sa programu týka, tak najprv nám rozprávali o firme, potom nám vysvetlovali trochu tú informatickú stránku ich práce a potom sme postupne chodili po tých ich tímoch, v ktorých pracujú a nám hovorili, že čo robia a podobne.

IMG_20160428_122012-1

Telekom

Do budovy na Prievoze zavítala naša tretiačka Kika. Jej dojmy sú takéto: Budova bola v Prievoze a vraj tam majú najrýchlejšie výťahy na Slovensku. Tu nám na najvyššom poschodí, kde bol úžasný výhľad, prezentovali rôzne ženy na rôznych pozíciách v Telekome ich príbeh, ako sa dostali do firmy a čo teraz robia. Neskôr sme si pozreli rôzne oddelenia a presunuli sme sa do druhej budovy, kde bol 24-hodinový servis pre zákazníkov. Celkove sa mi to páčilo, všetci boli veľmi milí a na všetko nám  odpovedali ?.

image3-1 image2

Okrem uvedených firiem boli baby ešte aj na matfyze, či v ANRITSU Solutions Slovakia.

Zdieľať: