Vianočné posedenie učiteľov

Blikajúce sviečky, vianočné vetvičky, chutné koláčiky, radostná atmosféra v kruhu profesorov i študentov a hlavne vôňa tradičnej slovenskej kapustnice…

Týmto všetkým žiarilo lýceum koncom decembra minulého roku. Dňa 18.12.2017 sa všetci profesori, učitelia, bývali pedagógovia  zišli na vianočnom večierku pri kapustnici. Bol to čas kedy naše uponáhľané telá, unavené mysle si mohli na chvíľu v pred vianočnom zhone sadnúť a zamyslieť sa aké posolstvo nám prinášajú ďalšie Vianoce.

Veselú vravu mnohých hlasov bolo počuť už tesne po skončení nášho vyučovania. O pár minút neskôr sa jedáleň Evanjelického lýcea naplnila. Dvere sa zavreli. Nastala požehnaná a vzácna chvíľa. Čas kedy sme sa tu stretli ako jedna rodina a s otvorenými srdcami sa tešili z radostnej správy Vianoc. Túžbou nás, študentov bolo tešiť sa s našimi profesormi a takto aj poslúžiť zopár piesňami.

Nič nebolo  lepšie ako sadnúť si medzi profesorský zbor, prehodiť s nimi zopár slov a ochutnať tú NAJLEPŠIU kapustnicu robenú našimi americkými lektormi. Tento rok si ju prvý krát vyskúšali spraviť naše dve američanky Stephanie Black a Emily Stelling. Pýtate sa aká bola? Neviem či nájdem na to dostačujúce slová tak Vám poviem len toľko, že u nás doma sa lepšia neuvarí. Keď som toto doma povedala, kapustnicu som musela tento rok robiť ja :-). Našim dvom šéfkuchárkam teda ďakujeme a gratulujeme k profesionálnemu výkonu vo varení slovenskej špeciality!

Ešte čerešnička na záver – profesor Bill Fredell nás všetkých ale najmä jeho manželku, Kathy Fredell očaril krásnym a vynikajúcim darčekom k jej životnému jubileu. Bola to veľká, výborná, čokoládová torta.  Stačí sa ňou pokochať na fotke a hneď dostanete na ňu chuť! Ďakujeme aj za takéto spríjemnenie posedenia!

Už teraz sa tešíme na budúco ročné stretnutie! 🙂

(Text napísala Simona Sečanská, 4.A.)

[Best_Wordpress_Gallery id=“111″ gal_title=“Kapustnica2017″]

Zdieľať: