Návšteva Kunsthalle – pri príležitosti 25. výročia Goetheho inštitútu v Bratislave

Dňa 21. 9. 2018 študenti 4. A a 4.B (v rámci predmetu KNJ) absolvovali prehliadku výstavy Orly a holubice v bratislavskej Kunsthalle.Aká je podoba národnej identity v súčasnosti a ako na ňu vplývajú rôzne symboly? Dokážeme sa pozitívne identifikovať s národom bez nacionalistických a xenofóbnych nánosov? Výstava Orly a holubice, ktorá predstavuje výber diel slovenských a nemeckých umelcov a umelkýň, reaguje na tieto témy kriticky, no aj s humorom, hravou a otvorenou formou. Súčasné umenie totiž vie byť prostriedkom medzikultúrnej komunikácie – nie stretu, ale stretnutia kultúr.

Výstava dáva návštevníkom možnosť pristúpiť k problematike symbolov hravo a kreatívne namiesto nekritického preberania zakonzervovaných významov.

 Kurátori výstavy: Lenka Kukurová & Omar Mirza

Vizuál: Ivana Šáteková (absolventka EL)

(Text pripravila p.prof. Otília Šebáňová.)

[Best_Wordpress_Gallery id=“149″ gal_title=“kunsthalle“]

 

Zdieľať: