Filmový festival Olománie

22. marca, symbolicky na Svetový deň vody, sme sa spoločne so žiakmi prímy A, prímy B a 5. A zúčastnili 5. ročníka Filmového festivalu Olománie. Bola to akcia naplnená prírodou a cestovateľskými zážitkami ľudí, ktorí nielen cestujú, objavujú a spoznávajú krásy sveta, ale sa o svoje vzácne poznanie delia s nami ostatnými. Pozerali sme dokumentárne filmy o ďalekom Mongolsku, oceánoch, veľrybách, ale aj o ohrození našej planéty a devastačnej činnosti človeka. Osobne sa Festivalu zúčastnil Pavol Barabáš – dobrodruh, cestovateľ, ktorý ochotne zodpovedal na naše zvedavé otázky a podporil nás v realizácií našich snov a túžob. Veríme, že sa stal pre nás inšpiráciou nielen svojimi ďalekými výpravami, ale tiež v myšlienke o spoznávaní seba samého a okolitého sveta. Ďakujeme, že sme sa mohli zúčastniť tejto peknej akcie. A nech v nás túžba po spoznávaní a ochraňovaní našej Zeme pretrvá! 🙂

M. Šléherová

[Best_Wordpress_Gallery id=“70″ gal_title=“Filmový festival OLO“]

Zdieľať: